raporty-dynamiczne-3

Nowa edycja projektu

W kwietniu rusza kolejna edycja projektu Statystyka muzeów. Tegoroczna będzie wyjątkowa, bo jednocześnie oddajemy Państwo nasz nowy system do użytku.

Rok ubiegły dowiódł wzrostu popularności projektu: pozyskane zostały dane od 261 instytucji muzealnych, łącznie z oddziałami – 437 muzeów. Dziękujemy za chęć wspólnego tworzenia zasobu danych o polskich muzeach!

Tegoroczna odsłona projektu składa się jak co roku ze standardowego formularza skoordynowanego z systemem statystyki publicznej GUS dotyczącego kompleksowych informacji nt. działalności muzeów oraz z arkusza dodatkowego obejmującego zagadnienia związane z zarządzaniem zbiorami w muzeach. Tę edycję mamy nadzieję, podobnie jak w ubiegłych latach zakończyć kolejnym tomem załączonej publikacji.

Tym z Państwa, którzy jeszcze nie posiadają konta dla muzeum, prosimy o zapoznanie się z treścią artykułu Rejestracja znajdującego się na stronie głównej.

Gorąco zachęcamy Państwa do wypełniania ankiet i z góry dziękujemy za współpracę i zaangażowanie w projekt tak ważny dla całego muzealnego sektora!